Kolej linowa Soszów - Wisła
Kolej linowa Soszów w Wiśle to obiekt o długości 815 metrów i przepustowości 2400 osób. Kolejka wwozi narciarzy na wysokość 806 metrów, a różnica wzniesień podczas wjazdu wynosi 183 metry. Przy górnej stacji rozpoczynają się trasy zjazdowe, w pobliżu natomiast znajdują się też punkt gastronomiczny i przedszkole narciarskie.
Galeria Sportowe Trofea Adama Małysza
W galerii można podziwiać wszystkie trofea zdobyte przez naszego skoczka. Od czasów szkolnych, aż po zawody rangi krajowej i międzynarodowej. Wśród bardzo licznych eksponatów najcenniejsze to medale zdobyte podczas Igrzysk Olimpijskich w Salt Lake City i Vancouver oraz podczas Mistrzostw Świata a także Kryształowe Kule za triumfy w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W kolekcji galrii znajduje się również sprzęt narciarski używany przez Adama Małysza. Warto wybrać się do galerii, by na własne oczy przekonać się, jak wielkim sportowcem jest Adam Małysz i jak wiele osiagnął podczas swojej przygody ze sportem.
Galeria mieści się przy ulicy 1 Maja 48a
Pałacyk Myśliwski Habsburgów w Wiśle
Pałacyk Myśliwski Habsburgów w Wiśle wybudowany został na polanie Przysłop w latach 1897-1898 na polecenie arcyksięcia Fryderyka Habsburga.
W 1915 r. w pałacyku gościł cesarz niemiecki Wilhelm II Hohenzollern wraz z feldmarszałkiem Hindenburgiem. W tym samym roku w Wiśle pojawił się arcyksiążę Karol Habsburg, późniejszy cesarz austriacki.
Ostatnie polowanie habsburskie odbyło się w 1916 r. – arcyksiążę Fryderyk ustrzelił wtedy 2 koguty głuszca. 12 listopada 1918 r. pałacyk został splądrowany i okradziony przez miejscową ludność. W niepodległej Polsce przeszedł na własność Skarbu Państwa (konkretnie opiekę nad nim przejęło Nadleśnictwo Wisła).
Podczas II wojny światowej niemiecka administracja leśna wydzierżawiła pałacyk towarzystwu Wintersportverein z Katowic.
Po wojnie budynek ponownie zaczął działać jako polskie schronisko w 1946 r.
Obecnie Pałacyk mieści się przy ulicy Lipowej 4A